Pluginy do wordpress a pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach plus BONUS
Czy słyszałeś(aś) o RSS Feed?
RSS oznacza Really Simple Syndication. Każdy blog zbudowany w oparciu o WordPress posiada automatycznie wbudowany RSS feed. Odpowiednio go wykorzystując, uzyskujesz kolejny sposób na stworzenie linków do strony i w ten sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, dotarcie do szerszego kręgu użytkowników internetowych oraz umożliwiasz zainteresowanym osobom subskrybowanie bloga i pozostanie na bieżąco ze zmieniającą się na nim treścią.
Feed do twojego bloga, czy strony znajdziesz klikając na żółty kwadracik umieszczony w prawym rogu paska twojej przeglądarki.
Aby jednak w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje RSS feed, trzeba się trochę napracować i zgłosić feed do różnego rodzaju katalogów w Internecie. W ten sposób Google, Yahoo, Bing, które stale przeszukują takie zbiory, indeksują twój feed. Takich katalogów jest sporo.
Czy masz czas na ręczne i żmudne wpisywanie twoich Feeds do takich miejsc?
Ja wolę automatyzować działania, tam, gdzie jest to możliwe i czas, jaki zaoszczędzam przeznaczyć na podejmowanie strategicznych i innych bardziej opłacalnych decyzji.
Taką automatyzację oraz wpływ na lepsze pozycjonowanie twojej strony zapewniają 3 doskonałe pluginy do wordpress.
1. RSS Footer – to darmowy plugin do wordpress. Dzięki tej wtyczce masz możliwość dodania linku prowadzącego do twojego bloga, który wyświetli się w twoim RSS Feed. Możesz wybrać, czy link ma być dodany w Feed na początku każdego posta, czy na końcu oraz, skonfigurować wygląd takiego linku. Gdy zgłosisz następnie swój feed w odpowiednich katalogach, np. feedage.com, to masz darmowy sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.
Spójrz jak wygląda mój FEED i umieszczony tam przeze mnie dodatkowy link do mojego bloga
2. RSS Bomber – to typowy plugin do wordpress. Wtyczka ta po zainstalowaniu, tworzy nowy feed do każdego opublikowanego przez ciebie posta czy strony.
Zalety:
- Zamiast jednego ogólnego feed do bloga, masz za każdym razem kolejny, nowy feed, który możesz następnie zgłosić do zbiorów RSS.
- Otrzymasz email informujący cię o utworzeniu nowego Feed i z linkiem do tego Feed.
- Wtyczkę tą możesz zainstalować na nieograniczonej ilości twoich domen.
Minusem jest to, że:
- Wtyczka ta działa tylko z WordPress, więc jeśli masz strony zbudowane na innych platformach, to to rozwiązanie nie zadziała.
- Musisz ręcznie sam(a) zgłaszać utworzony feed do zbiorów feed, tak, aby miało to wpływ na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.
Ta wtyczka do wordpress jest odpłatna, jej obecna cena wynosi $67, ale jest sposób na kupienie jej o $20 taniej za $47 ;).
Aby skorzystać z tej możliwości, po otworzeniu strony głównej, wyjdź z niej, wówczas wyskoczy dodatkowe okienko z informacją o tym bonusie i dalszymi instrukcjami jak go uzyskać ;).
W cenie są wliczone wszystkie dalsze aktualizacje wtyczki, zestaw filmów video do instalacji wtyczki i rzetelny raport na temat SEO.
Przeczytaj tutaj więcej o RSS Bomber
3. Web Traffic Genius RSS Plugin. To oprogramowanie funkcjonuje zarówno z blogami i stronami zbudowanymi w oparciu o WordPress jak i z innymi blogami czy stronami zbudowanymi w oparciu o inne platformy. Odnośnie wordpressa, to tak jak każdą inną wtyczkę, instalujesz ją na serwerze, a następnie konfigurujesz ją w kokpicie bloga strony czy strony.
Zalety Pluginu Web Traffic Genius:
- Za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis na blogu czy tworzysz nowe strony statyczne, oprogramowanie tworzy dodatkowe feedy i automatycznie je wysyła do ponad 50 zbiorów (w przypadku niektórych musisz utworzyć swoje konto użytkownika, ale robisz to tylko raz na początku).
- Możliwość zbudowania feedów do wszystkich wpisów na blogu, które zostały opublikowane przed zainstalowaniem wtyczki i następnie ustawić ich stopniowe wysyłanie do katalogów RSS.
- W nazwie utworzonego feed używany jest tytuł twojego wpisu czy nowo opublikowanej strony, co jest dodatkową zaletą w zakresie SEO.
- Budujesz Ranking dla twojej strony tzw. Page Rank.
- Automatycznie budujesz kolejne linki do strony wpływające na wyższe pozycjonowanie strony czy bloga w wyszukiwarkach.
- Zwiększasz ekspozycję swojej strony czy bloga w Internecie i zwiększasz możliwość uzyskania więcej wizyt do strony.
- Uzyskujesz licencję na zainstalowanie oprogramowania na nieograniczonej ilości posiadanych przez ciebie domen.
- Zaoszczędzasz wiele godzin na ręcznym budowaniu linków.
- Kompatybilność z PC, Mac i każdym systemem operacyjnym.
Oprogramowanie to jest odpłatne, jego obecna cena wynosi $57, ale uzyskujesz dostęp do wszystkich kolejnych aktualizacji, otrzymujesz pełny zestaw filmów video, pokazujących krok po kroku proces instalacji, a także szereg bonusów, w tym, dodatkowe oprogramowanie pozwalające na tworzenie feed do stron, które nie są wyposażone automatycznie w feed.
AKTUALIZACJA
Jak słusznie zauważył czytelnik mojego bloga, Web Traffic Genius, został wycofany ze sprzedaży.
Piotr
30 listopada 2010, 2:07 pmPozytywny artykuł jak najbardziej na +
seo
9 grudnia 2010, 8:54 pmUwielbiam czytac twoje artykuly.
Jacek
8 marca 2011, 9:43 pmPostanowiłem przetestować Footera, ale jest to kolejna wtyczka, która odmawia współpracy z monochrome i być może nadszedł już czas na zmianę motywu.
Justyna
9 marca 2011, 8:43 pmWitaj Jacek,
To może być frustrujące, gdy co krok odkrywasz, że nie możesz skorzystać z różnych ciekawych rozwiązań, ale wybór motywów jest potężny. Powodzenia w znalezieniu tego jedynego 🙂
Krzysiek
20 marca 2011, 1:59 pmZ płatnych wtyczek warto przyjrzeć się jeszcze jednej – SEOPressor
Justyna
22 marca 2011, 12:09 pmWitaj Krzysiek,
wtyczki nie znam, nie słyszałam o niej. Z ciekawości przeczytałam recenzję na jednym blogu.
Recenzję można podsumować tak w kilku słowach: genialne rozwiązanie, praktycznie nic nie musisz robić i strona po kilku dniach ląduje w pierwszej piątce.
No cóż 😉 Dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z SEO, to może się wydawać możliwe… Owszem są nisze, gdzie konkurencja jest znikoma i strony nie są zoptymalizowane, więc przy małym nakładzie działań można się szybko pojawić w top 10, ale obecnie dotyczy to z reguły fraz o małym wyszukiwaniu i braku zabarwienia komercyjnego. Więc w sumie to żaden sukces spowodowanie wyświetlania strony w takich wyszukiwaniach.
Dodatkowo, gość ten w swojej recenzji nie podał żadnego konkretnego przykładu strony, z którą osiągnał tak świetne rezultaty
Nie ma cudownych, magicznych narzędzi, dzieki którym bez pracy strona pojawia się w top 10.
Ale to jest tylko jedna recenzja, którą przeczytałam i na pewno są inne lepsze i bardziej merytoryczne 🙂
Używasz tej wtyczki? Jakie są rezultaty?
Serdecznie pozdrawiam
Akwarystyka
31 maja 2014, 10:56 pmTeraz chyba najbardziej popularną jest SEO Wordpress
Krzysiek
22 marca 2011, 12:18 pmUzywam od kilku dni, ale jeszcze nie miałem czasu, zeby zoptymalizowac wszystkie posty. Ale do tego co juz zdzialala, np w zeszlym tygodniu zoptymalizowalem post z haslem wysokosc blatu i jak narazie z pozycji okolo 270 wskoczylem na 81 wg free monitor for google.
Jeżeli dodatkowo pracuje sie z apliakcja google adwords do wyszukiwania slow kluczowych, rezultaty moga byc ciekawe.. zobaczymy. Wydaje mi się, ze musze odczekac te 2-m-ce zebym mogl cos powiedziec.
Poza tym mam burdel z blogiem, bo google zakatalogowalo duza czesc wpisow jako www. comfoline.pl/blog, a pozniej zminilem na blog.comfoline.pl, wiec moze byc to odbierane jako duplicate content… i nie do konca wiem jak sobie z tym poradzic.
Justyna
22 marca 2011, 10:13 pm@ Krzysiek, ciekawe, jakie parametry ma ustawione ten system w zakresie sprawdzania poziomu optymalizacji on-page, bo to wszystko tak bardzo się cały czas zmienia. Radzę również balans pomiędzy automatyzacją a naturalnym podejściem do naturalnych metod w tym zakresie, z przewaga tych drugich.
Ale będę ciekawa twoich rezultatów.
Co do zaindeksowania poprzednich wpisów, ja radzę zrobić przekierowanie 301 wszystkich URLs’ dotychczasowych podstron i wpisów do ich odpowiedników na nowym blogu. Jeżeli tego nie zrobisz, to masz duplicate content, a do tego zaczynasz od zera z nową stroną, w sytuacji, gdy wszystkie linki zewnętrzne prowadzą do starej domeny. Sprawdziłam twojego pierwszego bloga i nie jest on przekierowany jeszcze.
Pozdrowienia
Krzysiek
15 kwietnia 2011, 8:00 amMuszę poweedzieć, że prawdopodobnie wtyczka jest warta uwagi. Kilka fraz wskoczyło mi w TOP 10, np wysokość blatu, gniazdka w blacie, a te wskoczyły do TOP 20: białe kuchnie, biała kuchnia.
Poza tym po kilku innych frazach widzę, że całość pnie się powoli w górę, a robię raczej niewiele.
Justyna
16 kwietnia 2011, 1:25 pm@Krzysiek, i tak trzymać! Grunt to tworzenie nowej ciekawej treści, a wtyczka działająca w tle robi swoje 🙂
Mariusz
13 kwietnia 2011, 8:21 amCześć
wszyscy Cię chwalą to może i mi dasz szanse, zerknij na moją stronę i powiedz co z pozycjonowaniem?
oczywiście jak znajdziesz czas
pozdr
i dzięki z góry
Justyna
13 kwietnia 2011, 2:47 pmWitaj Mariusz!
dziękuję, bardzo ciekawe, co piszesz;)
Zapraszam na moje konsultacje, jeżeli potrzebujesz profesjonalnego audytu 🙂
Angielski Wrocław
18 czerwca 2011, 5:02 pmBardzo przydatne informacje, zajmuję się SEO już jakiś czas ale o pewnych rzeczach nie wiedziałem. Dzięki
Sylwia
8 sierpnia 2011, 12:52 pmWitam serdecznie, czy SEOPressor jeszcze istnieje? Nie mogłam znaleźć.
Naturalis
9 września 2011, 10:10 pmWłaśnie sprawdziłem stronę Twojego feeda. Widzisz tak się składa, że Google nie łyka wszystkiego co mu się podsuwa. Tak jest z Twoim feedem i całą domeną feeda http://feeds.feedburner.com/MarketingInternetowyUjarzmiony – WYINDEKSOWANY, czyżby Googiel zaczął banować agregatory RSS. Dziwny jest także zapis robots.txt User-agent: *
Disallow: /~a/
Ale tylko dziwny, nie wiem co znaczy /a 😀
Justyna Bizdra
14 września 2011, 10:00 pm@Naturalis:
1. Nie wiem skąd pochodzi Twoja wersja mojego robots.txt, jednak po mojej stronie jest on zupełnie prawidłowy.
2. Feed. Google raczej nie indeksuje feeds jako stron, a tym bardziej nie wyświetla ich w wynikach wyszukiwania. Więcej na ten temat przeczytasz w szczegółowym wpisie z bloga Google Webmaster Tools: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2007/12/taking-feeds-out-of-our-web-search.html
Pozdrawiam
bukmacherstwo
10 stycznia 2012, 4:16 pmWtyczka pomocna ale niestety nic nie zastapi w pełni całej pracy za nas. Niestety pozycjonowanie wymaga czasu i pracy 🙂
Someone
18 stycznia 2012, 1:01 amTeraz widzę Web Traffic Genius jest jeszcze tańszy – 57$. Zniżka nadal aktywna?
Justyna Bizdra
18 stycznia 2012, 3:58 am@Someone,
Dziękuję za Twój komentarz i zauważenie tej zmiany. Autorzy wtyczki obniżyli cenę do $57, kupon zniżkowy przestał działać. Zrobiłam dodatkową adnotację w tym zakresie w treści wpisu na blogu.
Serdecznie pozdrawiam
Patrycja
20 kwietnia 2012, 1:23 pmBardzo przydatne treści! Dziękuję i pozdrawiam:)
Robert
18 września 2012, 3:15 pmWitam
WebTraffic Genius został już jakiś czas temu wycofany ze sprzedażny. Jeśli chodzi o SEOPressor to zamiast niego polecam zainteresować się wtyczka Easy WP SEO.
Robert recently posted..NLP wg Dantego / Jan Raudner
Justyna Bizdra
18 września 2012, 5:24 pmDziękuję Robercie za twój wartościowy komentarz.
Zaraz pojawi się mały update w tym artykule.
O komputerach
13 października 2012, 6:38 pmNie bardzo rozumiem, jak ma działać RSS Footer – przecież w kanale RSS strony opartej o Wordpress są linki prowadzone do naszego serwisu. W takim razie po co dodawać kolejny odnośnik – rozumiem, że miałby on prowadzić do strony głównej, zamiast podstrony z artykułem ….
Czy wykorzystując jeden z wyżej wymienionych pluginów, również taki kanał należy dodać do jakiś katalogów – mogłaby autorka napisać kilka z tych katalogów ?
O komputerach recently posted..Jak przetestować skuteczność antywirusa ? Testowy wirus EICAR Test Virus.
Marcin
11 lipca 2014, 1:16 amPodpinam się pod pytanie.
Co można dalej zrobić z tzw Feedem?
Justyna Bizdra
1 sierpnia 2014, 1:24 pm@ Marcin,
feed trzeba koniecznie zgłosić w Feedburner i np. umożliwić subskrybcję bloga poprzez email.
Mozna go również zgłosić ręcznie do kilku zbiorów feed, np. http://www.plazoo.com/
Darteye
26 lipca 2014, 5:12 pmMyślę, że artykuł nadal jest na czasie i warto wziąć sobie powyższe rady do serca 😉
zakupianki
5 września 2014, 9:35 amWtyczka RSS Bomber również wyszła już ze sprzedaży. Otrzymujemy komunikat: „Thank you for your interest, the RSS Bomber Plugin is currently closed for sale at this time. ”
zakupianki recently posted..Czas na masaż
Magda
15 listopada 2014, 10:10 pmJa używam Yoast WordPress SEO i to najlepsza wtyczka jaką sprawdziłam.
Magda recently posted..Optymalizacja Konwersji – czyli jak uzyskać efekty o które Ci chodzi?
Patryk Zieliński
28 stycznia 2015, 3:40 pmCzy dobrym pomysłem jest utworzenie kanału we wszystkich serwisach?
Patryk Zieliński recently posted..Mocne profile – sposób na naturalne linki
Ania
21 czerwca 2015, 6:16 pmA czy jest darmowa wtyczka do wp, która stworzy me feed dla stron a nie wpisów?
Justyna Bizdra
25 czerwca 2015, 7:14 pm@Ania,
Feed dotyczy tylko i wyłącznie wpisów na blogu.
kamil
21 września 2015, 6:39 pmCzy to jest obowiązkowa wtyczka aby commentluv pobierał ostatni rss ?